14 Ağustos 2020 Cuma

Yeşil Binalar ve Yeşil Binalar Sektöründeki Gelişmeler Konferasına Büyük İlgi

06 Aralık 2019 Cuma 11:33 tarihinde eklendi | 379 defa okundu

 

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü tarafından, “Yeşil Binalar ve Yeşil Binalar Sektöründeki Gelişmeler” adlı bir konferans düzenlendi.

Konferansa davetli konuşmacı olarak, Yüksek Şehir ve Bölge Plancısı, Yeşil Bina ve Yerleşim Yeri Akredite Uzmanı (LEED AP ND), ECOBUILD Firmasının Kurucusu Nursun DOĞRU​’nun katıldı. Konferansın açılış konuşmalarında, Teknoloji Fakültesi Prof. Dr. Reşat SELBAŞ, yeşil binaların önemine değinmiş ve katılımcılara teşekkür etmiştir. Konferansın gerçekleştirilmesinde görev alan, Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arif Emre ÖZGÜR tarafından yapılan konuşmada, Makine Mühendisleri Bölümü Mezunları için Yeşil Bina Sertifika Süreçlerinin iyi bir kariyer imkânı olabileceğini ifade etti.

Konferansa, Isparta Belediye Başkan Yardımcısı Fahretdin GÖZGÜN ve Güneykent Belediye Başkanı Metin KUTSAL da katılım sağladı. Isparta Belediye Başkan Yardımcısı Fahretdin GÖZGÜN, etkinliğin çok faydalı olduğunu ve Isparta ilinde yeşil bulvarların hayata geçirilebileceğini ifade etti. Etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederek, konuşmacı sayın Nursun Doğru’ya Isparta Gül Ürünlerinden hediye etti. Sayın Nursun DOĞRU’ya, konferansa katıldıkları için teşekkür belgesi, Prof .Dr. Arif Emre ÖZGÜR tarafından takdim edildi.

 

 

 

HAVA DURUMU ( BATI KAMPÜSÜ) 

 

Hava durumu anlık olarak fakültemizde ölçülmektedir.