29 Mayıs 2020 Cuma

Teknoloji Fakültesi'nden TOSB Bölge Müdürlüğüne ve TEKİŞ A.Ş.'ye Ziyaret

09 Eylül 2019 Pazartesi 13:43 tarihinde eklendi | 328 defa okundu

Üniversitemiz tanıtım faaliyetleri ve işyeri eğitimi ağımızı genişletme kapsamında Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Reşat SELBAŞ ve Fakülte-Sanayi Koordinatörü M. Nesim DİKMEN tarafından TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ne ve TEKİŞ Teknik Erozyon Kalıp Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye ziyaretlerde bulunuldu.

Ziyaret kapsamında ilk olarak TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürü Murat DEMİR Bey ve Kurumsal İletişim Uzmanı Bike Ayça EKİM hanımefendi ile bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Reşat SELBAŞ tarafından yeni kurulan Üniversitemiz tanıtılarak, Teknoloji Fakültesi’nin 7 yıldır uygulamakta olduğu ve Üniversitemiz’in eğitim öğretiminde temel olan İşyeri Eğitimi Modeli hakkında bilgiler verildi. 7 yıl içerisinde TOSB bünyesindeki firmalarda İşyeri Eğitimi yapan 21 öğrencimizin bulunduğu ve bunların istihdam edildiğinden bahsedildi. TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürü Murat DEMİR, Üniversitemizin ve Fakültemizin eğitim-öğretim modelini desteklediklerini ve bu kapsamda daha fazla destek vermek adına üyelerine gerekli bilgilendirmeleri yapacaklarını ifade etti.

TEKİŞ Teknik Erozyon Kalıp Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye gerçekleştirilen ziyarette Prof. Dr. Reşat SELBAŞ, eğitim modelimize destek verdiklerinden dolayı TEKİŞ A.Ş. CEO’su Filiz ÖZOĞUL ŞAHİNOĞLU hanımefendiye teşekkürlerini iletti. TEKİŞ A.Ş. CEO’su Filiz ÖZOĞUL ŞAHİNOĞLU, ortaöğretimden üniversite eğitimine kadar her aşamada öğrencilere destek verdiklerini ve bu desteklerinin devam edeceğini ifade ederek, Teknoloji Fakültesi’nin İşyeri Eğitimi modelinin sektörün ve sanayinin istediği model olduğunun üzerinde durdu.

Ziyaretin sonunda TEKİŞ A.Ş. bünyesinde İşyeri Eğitimi dersini almış ve bu firmada istihdam edilen Makine ve İmalat Mühendisliği bölümü öğrencimiz Seydi ÇANKAYA ile de görüşülerek öğrencimizin yerinde denetlemesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Reşat SELBAŞ tarafından gerçekleştirildi. TEKİŞ A.Ş. CEO’su Filiz ÖZOĞUL ŞAHİNOĞLU, her yarıyıl Fakültemizden İşyeri Eğitimi ve staj için öğrenci gönderilmesi talebinde bulundu.

HAVA DURUMU ( BATI KAMPÜSÜ) 

 

Hava durumu anlık olarak fakültemizde ölçülmektedir.