Japonya Doshisha Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hiroshi Yamaguchi Fakültemize Konuk Oldu

15 Ağustos 2022 Pazartesi 14:58 tarihinde eklendi | 199 defa okundu

Fakültemiz Makine Mühendisliği Bölümü, 09 Ağusos 2022 tarihinden itibaren karbondioksit ile çalışan güç ve soğutma sistemleri ile manyetik akışkanlar alanlarında uzman olan, Japonya Kyoto’da bulunan Doshisha Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hiroshi Yamaguchi’yi konuk etti. Fakültemiz öğretim üyesi Prof. Dr. Önder Kızılkan’ın daveti ile TÜBİTAK 2221 Konuk Bilim İnsanı Destekleme Programı kapsamında fakültemizi ziyaret eden Prof.  Dr. Hiroshi Yamaguchi, 11 Ağustos Perşembe günü fakültemizde “Sustainable Utilization of CO2 Heat Pump Systems” ve “Theory and Application of Magnetic Fluids” konuları hakkında fakültemiz öğretim üyelerine ve öğrencilere seminerler verdi.

Prof. Dr. Hiroshi yamaguchi, ziyareti sırasında Makine Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Önder Kızılkan ve lisansüstü öğrencilerinden oluşan ekiple karbondioksitle çalışan güç üretim sistemleri  konusunda araştırmalar yaptı.

Ayrıca misafir öğretim üyesi, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim DİLER’i ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Reşat SELBAŞ’ı makamlarında ziyaret etti. Yapılan görüşmeler sonucunda her iki üniversitenin birçok alanda iş birliği yapılabileceği istişare edildi. 

Sosyal Medya Hesaplarımız

 

      


 

Teknoloji Fakültesi

Proje Sergisi