09 Temmuz 2020 Perşembe

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğrencilerinin TÜBİTAK-BİDEB Proje Yarışmasındaki Başarıları

01 Temmuz 2019 Pazartesi 14:35 tarihinde eklendi | 933 defa okundu

 

 

Teknoloji Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri “TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı” tarafından düzenlenen “2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları Bölge Yarışması”nda, geçen yıl olduğu gibi bu yılda önemli başarılar elde etti.

TÜBİTAK-BİDEB’in “Akıllı Şehirler ve Ulaşım”, “Bilgi ve İletişim Teknolojileri” ,“Eğitim", “Enerji ve Çevre”, “Gıda ve Tarım”, “Makine İmalatı ve Otomotiv”, “Sağlık”, “Savunma, Uzay ve Havacılık”, “Sosyal Yenilikçilik ve Girişimcilik” kategorilerinde düzenlediği yarışma, 24-27 Haziran 2019 tarihleri arasında Konya’da gerçekleştirildi.

Teknoloji Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden 2 projenin yer aldığı bölge yarışmasında, danışmanlıklarını Prof. Dr. Okan BİNGÖL’ün yaptığı “Gıda ve Tarım” kategorisinde Ahmet UÇAR ve Hande ENHOŞ birincilik ödülünü ve “Makine İmalatı ve Otomotiv” kategorisinde ise Serhat Savaş TURHAN, Selim BERİŞ ve Mert ÇEKER ikincilik ödülünü aldı. Birincilik ödülü alan proje, 17-22 Eylül 2019 tarihinde İstanbul’ da düzenlenecek olan final yarışmasına katılmaya hak kazandı.

Yarışmada başarı elde eden tüm öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

 

HAVA DURUMU ( BATI KAMPÜSÜ) 

 

Hava durumu anlık olarak fakültemizde ölçülmektedir.